Raport branżowy – rynek wyrobów medycznych w woj. podlaskim, w Polsce i na świecie

17 czerwca, 2024

Nasi eksperci wzięli pod lupę rynek wyrobów medycznych w woj. podlaskim, w Polsce i na świecie. Przygotowaliśmy raport branżowy dotyczący sektora, który prężnie się rozwija. Sprzyjają mu trendy: starzejemy się jako społeczeństwo, ale chcemy zachować maksymalną sprawność, żyjemy dłużej, ale coraz częściej towarzyszą nam choroby przewlekłe. Wyroby medyczne zyskują na znaczeniu również w kontekście toczących się obecnie na świecie konfliktów zbrojnych.

Z perspektywy biznesowej jest to po prostu rynek. Daje on szansę na rozwój i zwiększenie konkurencyjności firmom, które potrafią sprawnie się po nim poruszać. Sprawność w dużej mierze zależy od dostępu do wiedzy i informacji.

Działasz w branży medycznej? Chcesz się rozwijać? Zapoznaj się z raportem opracowanym przez ekspertów Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego.

Czego dotyczy RAPORT?

Wyroby medyczne to narzędzia, przyrządy, urządzenia, oprogramowanie, materiały lub inne artykuły przeznaczone do używania specjalnie w celach diagnostycznych lub terapeutycznych u ludzi. Kategoria ta jest pojemna i obejmuje zarówno proste materiały, takie jak igły czy bandaże, jak i zaawansowane technologicznie urządzenia, na przykład rozruszniki serca.

W raporcie zebraliśmy dane dotyczące wielkości światowego oraz polskiego rynku wyrobów medycznych. Przeanalizowaliśmy go pod kątem eksportu i importu. Przyjrzeliśmy się również trendom, które kształtują branżę.

Dlaczego powstał RAPORT?

Celem Podlaskiego Centrum Eksportera jest ułatwienie firmom z województwa podlaskiego zdobywania nowych rynków. Wierzymy, że opieranie się na danych pozwala podejmować racjonalne decyzje, a przez to zwiększać swoje szanse na sukces. Dlatego tworzymy w ramach projektu centrum wiedzy. Znajdziesz w nim informacje dotyczące eksportu i rynków zagranicznych.

Raport dotyczący rynku wyrobów medycznych jest pierwszym opracowaniem, które powstało w ramach projektu. Jego publikacja towarzyszy innym działaniomseminarium informacyjnemu na temat trendów i wyzwań stojących przed branżą medyczną oraz planowanemu wyjazdowi na międzynarodowe targi dla branży ochrony zdrowia MEDICA 2024. Jest to kompleksowy pakiet dedykowany firmom działającym w tym sektorze, które chcą rozwijać się na rynkach zagranicznych.

Pobierz RAPORT

Raport branżowy - rynek wyrobów medycznych w woj. podlaskim, w Polsce i na świecie

 

 

Raport branżowy - rynek wyrobów medycznych w woj. podlaskim, w Polsce i na świecie

Przeczytaj także

Skip to content